Trumpiniai BVKKMN ir MPN išsišifruoja kaip „bendra vartojimo kredito kainos metinė norma“ bei „metinė palūkanų norma“. Šie rodikliai nurodo paskolos kainą, išreikštą procentine išraiška. Pagal Lietuvos Banką, šiuos rodiklius savo svetainėje turi nurodyti kiekviena kredito bendrovė. BVKKMN rodiklio kartais reikia paieškoti svetainėje, nes daugumai skolintojų šio rodiklio rodyti neapsimoka, tačiau jis visada bus nurodytas atsiuntus jums konkretų paskolos pasiūlymą.

Kas yra BVKKMN?

Pradėkime nuo BVKKMN, trumpai tariant – tai suma į kurią įskaičiuota ne tik kredito palūkanos, bet ir visos retai minimos kredito išlaidos. Į šias išlaidas įeina tokie mokesčiai kaip: paskolos administravimo mokestis, sutarties mokestis, lėšų išmokėjimo mokestis ir t.t.

BVKKMN skaičiavimo pavyzdys:

Skolinimosi suma: 1500 EUR
Kredito terminas: 1 metai
Metinė palūkanų norma: 9%
Sutarties sudarymo mokestis: 2%
Sutarties administravimo mokestis: 4,5%
BVKKMN: 12.45%

Bendra sumokama suma: 1 500 + 0.02 * 1 500 + 0.045 * 1 500 = 1622.05 EUR
BVKKMN: (1 622.50 / 1 500) * (1 + 0.09)^1 – 1 500 = 12,45%

Kas yra MPN?

MPN – metinė palūkanų norma, kuri, kaip ir BVKKMN, parodo kiek jums kainuos kreditas. Tačiau skirtingai nei BVKKMN, jokie kiti mokesčiai be metinių palūkanų nėra įtraukiami.

Pagal kurį rodiklį rinktis paskolą?

Renkantis kreditą taikliausia rinktis pagal BVKKMN į kurį įeiną visi mokesčiai ir palūkanos, todėl galite matyti tikslesnę bendrą kredito kainą. Jeigu rinksitės kreditorių pagal BVKKMN – žinosite bendrą kredito kainą, ne tik palūkanas, kurios gali būti mažesnes, tačiau bendros kredito kainos neatspindėti dėl neįskaičiuotų visų administracinių mokesčių, kuriuos sudėjus galite gauti žymiai didesnę kainą nei tikitės.

Ką dar verta žinoti?

  • Daugiau informacijos apie kreditus galite rasti (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.438691/asr)
  • Palūkanos negali viršyti 75% bendros kredito sumos, o jūsų gautų paskolų mėnesio įmokų sumą, neturėtų viršyti 40 proc.
  • BVKKMN gali būti didesnis už MPN, nes į jį įskaičiuoti visi mokesčiai.
  • BVKKMN naudoja dauguma finansų sektorių išvysčiusių šalių, kelios jų: Italija, Graikija, Serbija, Turkija, Izraelis, Vengrija, Lenkija ir t.t.
decoration
decoration

Panašūs straipsniai


Paskolos bedarbiams?

Paskolos bedarbiams nėra suteikiamos lengva ranka, tačiau jeigu turi kitų pajamų šaltinių, gauti paskolą yra gana paprasta. Tereikia, jog jūsų norimos paskolos mėnesinė įmoka neviršytų 40% jūsų pajamų

Pirma Paskola Nemokamai?

Galvojate imti greitąjį kreditą pirmą kartą? Neskubėkite ir peržiūrėkite įmones, kurios suteikia pirmąjį kreditą be jokių palūkanų! Tokiu atveju, pirmas kreditas visai nieko nekainuos, jeigu nesulaužysite sąlygų!

Greitieji kreditai

Čia rasite viską apie greituosius kreditus, bei juos suteikiančias bendroves. Sužinokite kiek ir kokiam laikotarpiui galėsite pasiskolinti.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *